Göknar Ağaçları ve Ben

Hikaye Anlatıcılığı çalışması için Hindistan’a gideceğimi duyurmam ve toplu fonlamaya başlamamın üzerinden bir ay geçti. Süreci bilmeyenler için ilk yazım burada.

 

Bu aralar bende nasıl gelişmeler var , bu yazıda onları paylaşmak istedim.

 

 

 

Birincisi, toplu fonlamaya başladığımda tükettiğim şeylere karşı duyarlılığım gelişti.  Bir şey satın alırken ‘Bu şey gerçekten gerekli mi?’ diyorum. Çünkü sizden gelen her para desteği benim için çok önemli. Birkaç aydır zaten kendime kıyafet almıyordum, şimdi önceliğim olmayan bir şeye dokunmuyorum.

İkincisi, içimde bir soru yankılanıyor:  Acaba bu fonlamayı çok mu göze sokuyorum? Facebook , instegram ve Linkedin’den duyurdum. Acaba fazla fazla duyurup, çok tekrar edip arkadaşlarımı sıkıyor muyum? Sonra da kendimi şöyle telkin ediyorum: ‘Süre belli, on beş gün kadı ve bu süre bitince zaten susacaksın, o yüzden şimdi, amacına yürü.’

Bir de bir çakal gelip kulağıma fısıldıyor:  Savaş var, açlıklar var, senin Hindistan yolculuğu için destek çağrısında bulunman lüks kaçmıyor mu? Ben de diyorum ki: ‘Bu benim ihtiyacım. Para ihtiyacımı karşılamak için fonlama başlattım ve destek olacaklara masal gecesi ve masal atölyesi armağan ediyorum.’ Beni duyanlar oldu ve olacak, biliyorum.

Bir diğer yandan, toplu fonlama açmak bende bazen paniğe yol açıyor. %30 destek geldi,  % 40 a çıktı , 15 gün kaldı, ya toplanamazsa ne olacak? Buna da cevabım hazır: ‘Akışa, olacak olana teslim ol Işıl’ diyorum ama, bazen çakal beni bastırıyor.

Gelelim haftanın olaylarına:

Koşan Kaplumbağa Anaokulu’nda düzenlenen yeni yıl kermesine ben de katıldım ve bir masal atölyesi gerçekleştirdim. Hindistan yolculuğumu anlatmama alan açan ve beni destekleyen bu okula çok teşekkür ederim.

Artık yeni bir instegram sayfam var: Göknar. Uzun süredir çocuklarla felsefe, masal, ekoloji çalışmalarımı tek bir sayfa altında toplamak istiyordum. İki sene önce Doğa Okulu ile yaptığım bir yolculukta gördüğüm  Toros Göknarları yeni instegram sitemin isim kaynağı oldu. Bundan sonra beni yeni adresim: atölyegöknar’dan  takip edebilirsiniz.

Bir diğer güzel haber Sedef ve Bahar’ın ‘Yeni’de Buluşalım’ etkinliği idi. Armağan ekonomisi ile gerçekleşen bu buluşmada katkı payının bir kısmını bana Hindistan yolculuğum  için sundular. Destekleri için tekrar teşekkür ediyorum.

 

 

Şimdiye kadar 26 kişi, 1 anaokulu, 1 dernek, 1 dijital dergi ,1 facebook sayfası tarafından desteklendim. Bu haftanın destek miktarı 310 TL. Destekçilerim Koşan Kaplumbağa Anaokulu, Baran, Özlem, Sedef, Bahar, Hatice, Dilek ve Özgeye çok teşekkür ederim.

Böylece toplanan toplam miktar: 1740 TL . Belirlediğim miktarın % 43.5 u toplanmış oldu. Destek çağrımı bitirmeme 15 gün var. Beni desteklemek isteyenlerin biraz hızlanmalarını rica edeceğim.

Beni hala destekleyebilirsiniz :

  • Hindistan yolculuğumu anlatacağım ‘Yola Çık!’ sunumu :25 TL
  • Düzenleyeceğim masal gecesine katılım : 30 TL
  • Masal Anlatıcılığı Üzerine Atölye : 100 TL olarak belirledim.

Işıl Kayagül

Yapı ve Kredi Bankası

TR91 0006 7010 0000 0052 6395 84

Bu arada bir karışıklığa açıklık getirmek istedim. Bir arkadaşım bugün yapacağım etkinliğe gelemeyeceğini, ama beni desteklemek istediğini, bir sonraki etkinliğimi bekleyeceğini söyledi. Aslında destek için yapacağım etkinlikleri beklemek zorunda değilsiniz. Bana şimdi katkı göndererek Hindistan’dan geldikten sonra yapacağım etkinliklere bilet kazanıyorsunuz, gitmeden önce yaptığım etkinlikler bonus 🙂 Bunu açıklamak istedim çünkü eğer: ‘Şimdi gidemiyorum, etkinliğe gideceğim zaman destek atayım derseniz ona da kabul ancak toplu fonlama çağrımı 18 Ocak’ta bitiriyorum. Duyuru yapacağım son tarih: 18 Ocak

Bunu da ekledim ve rahatladım.

Herkese sevgiler ve selamlar

Işıl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir