Masal Çemberine Davet

‘Hani çocuklar masal söylerler ya masallarında nice sırlar, nice öğütler vardır.’
Mevlana/Mesnevi

İnsanoğlu kendi hayatındaki sorunları, beklentilerini, çözüm önerilerini masal kahramanlarına yükleyerek anlatmış ve bu yolla gelecek kuşakları uyarmaya, eğitmeye, yaşamda karşılaşacakları zorluklara karşı onu donanımlı kılmaya çalışmıştır. Masal kahramanlarının karşılaştıkları sorunlarla yaşamın gerçekleri arasında paralellik kurulabilir ve bir masaldan o toplumun yapısına dair pek çok gerçeğe ulaşılabilir.

Biz de sizleri masalların gücünü deneyimleyebileceğiniz bir çalışmaya davet ediyoruz.

Bu çalışmada ne yapacağız?
Çalışmamıza masallarla başlayıp yeni yılda hayatımızda neleri çoğaltmak istediğimize odaklanacağız. İçimizde canlı olan ne var? Güçlendirmek istediğimiz yönlerimiz neler? Points of You kartlarıyla, objelerle oyunlar oynayıp, birbirimize ilham olacağımız bu iki buçuk saatlik uygulamada hem eğlenip hem de niyetlerimizi ortaya koyacağız.
Her seferinde farklı masallarla buluştuğumuz atölyemiz bu kez 17 Ocak Perşembe akşamı Mira Yoga’da gerçekleşecek.

Kolaylaştırıcılar:

Işıl Kayagül- Hikaye Anlatıcısı-Felsefe Öğretmeni-Gezgin

Seiba Anlatı Merkezi’nin ‘Anlatan Öğretmen’ programı ilk mezunlarından. Lise ve okul öncesi gruplarıyla pek çok hikaye anlatıcılığı çalışması yürüttü. İstanbul ve farklı şehirlerde yetişkinler için masal geceleri düzenledi. Aynı zamanda ilkokul öğrencileri ile birlikte ‘Çocuklar İçin Felsefe’ çalışıyor.
Bu etkinliğe katılımınız Işıl’ın Hindistan yolculuğuna destek sağlayacaktır.
Bkz:

Hindistan Yolcusu Kalmasın!

Zeynep Berkol- Profesyonel Koç- Eğitmen

2006 yılında iş yaşantısının rotası uzun yıllar çalıştığı bankacılık sektöründen emekli olduktan sonra değişti. Koçluk mesleğine adım atışı 2013 yılında CTI’dan tamamladığı eğitimlerle gerçekleşti. Yaratıcılığını ve içsel dönüşümünü körükleyen ise sanat terapi araçlarının kullanıldığı Flow Coaching İnstitue koçluk modülleri oldu. Şu an Flow Coaching Institue firmasında ‘Yönetici ve Ebeveyn Koçluğu’ hizmeti veriyor, bununla birlikte fakülte üyesi olarak görev yapıyor.
http://www.zeynepberkol.com/

Yer: Mira Yoga / Caddebostan
Ücret: 50 tl

Kayıt için:
Mira Yoga: 0532 4788287 ya da atolyegoknar@gmail.com a yazınız.
Görüşmek dileğiyle …